مانع تراشی مسئولان خراسان شمالی برای اشتغال جوانان ممنوع   

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی خطاب به مدیران استان گفت: مسئولان دستگاه‌های مختلف استان جنبه مثبت قانون را در اشتغال جوانان در نظر بگیرند.

 

 

به گزارش شرق 24، محمود دلپسند در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اظهار داشت: مسئولان در مسائل و مباحث مربوط به اشتغال جوانان در بازار کار مانع‌تراشی مطلق نداشته باشند و از دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌ها جنبه مثبت را در نظر بگیرند.

وی افزود: در این مسیر، ارتباطات بین دستگاهی نیز موردنیاز است که ضرورت دارد مسئولان هر دستگاه از تمام ظرفیت خود در این مسیر بهره گیرند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی نیز در این جلسه به اعتبارات اشتغال‌زایی طرح اشتغال فراگیر در قالب‌بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه امسال اشاره کرد و گفت: اعتبارات این طرح در کل کشور 20 هزار میلیارد تومان بوده که 1.67 درصد از آن معادل 334 میلیارد تومان سهم استان خراسان شمالی است.

حسن نوری افزود: این اعتبار قرار است در قالب سرمایه در گردش، ثابت، توسعه‌ای و جدید پرداخت شود.

 تحقق 15 درصد اشتغال هدف‌گذاری شده در استان

نوری همچنین درباره هدف‌گذاری ایجاد حداقل 10 هزار شغل در استان طی امسال گفت: تاکنون 15 درصد از اشتغال هدف‌گذاری شده در استان محقق شده که البته طی ماه‌های آینده با تزریق اعتبارات و پرداخت تسهیلات افزایش بیشتری می‌یابد.

 افزایش اعتبارات مشاغل خانگی در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین گفت: اعتبارات مشاغل خانگی نیز در استان به مقدار چشمگیری افزایش‌یافته است.

وی اظهار داشت: اعتبارات امسال استان در این بخش 20 میلیارد تومان است که از جانب بانک‌های صادرات، تجارت و سپه پرداخت خواهد شد. این در حالی است که اعتبارات این بخش طی سال گذشته تنها یک و نیم میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر