اهدای ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل خانگی خراسان شمالی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی از اهدای ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مشاغل خانگی در خراسان شمالی خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند در نشست کارگروه اشتغال این استان اظهار کرد: میزان تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی در سال گذشته 15 میلیارد ریال بوده که امسال خوشبختانه این رقم، افزایش چشمگیری داشته است.

دلپسند گفت: با توجه به ابلاغیه صورت گرفته، بانک سپه، صادرات و تجارت به‌عنوان بانک‌های عامل برای پرداخت این تسهیلات در نظر گرفته‌شده‌اند که سهم هر یک به ترتیب 200، 50 و 100 میلیارد ریال است.

وی افزود: تسهیلات به متقاضیان دارای طرح منطبق با ظرفیت و اولویت‌های استان است و طرح موردنظر باید مورد تائید دستگاه‌های اجرایی مربوطه و آمادهٔ ورود به بازار باشد تا تسهیلات پرداخت شود.

دلپسند اشتغال را اولویت اصلی خراسان شمالی در امسال دانست و خاطرنشان کرد: برای حمایت‌ مالی از بخش‌های گوناگونی همچون کمک‌های فنی، اعتباری موجود است که می‌توانیم از این منابع برای ایجاد مشاغل مختلف بهره‌مند بگیریم.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال خراسان شمالی تصریح کرد: ایجاد 14 هزار و 578 فرصت شغلی در اولویت کارگروه اشتغال استان است و برنامهٔ اشتغال فراگیری که در اوایل تیرماه از سوی معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مصوب شد را به تمام دستگاه‌های اجرایی و باهدف ایجاد اشتغال برای ۹۷۰ هزار نفر در سال ۹۶ ابلاغ کردیم و به همین منظور 200 میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار از سوی بانک مرکزی به وزارت کار ابلاغ شد.

دلپسند افزود: سهم استان خراسان شمالی از این اعتبارات 1.67 درصد، معادل 3 هزار و 340 میلیارد ریال است، بنابراین تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی برای دریافت این اعتبارات همکاری کنند.

 در ادامه این جلسه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: رسته‌ها و فرصت‌های شغلی توسط دستگاه‌های اجرایی استان تعریف‌شده است و تاکنون 10 درصد از هدف‌گذاری این استان برای ایجاد اشتغال، معادل یک هزار و 466 نفر در سامانه رصد اشتغال کشور ثبت‌شده اند.

حسن نوری با اشاره به روند پیگیری طرح کارورزی در خراسان شمالی گفت: متقاضیان ثبت‌نام‌شدهٔ دارای مدرک کاردانی و بالاتر 6 هزار و 40نفر هستند که از این تعداد 3 هزار و 700 نفر واجد شرایط هستند.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد کارورزان آماده انعقاد قرارداد 40 نفر است و امیدواریم با اجرای این طرح بخشی از نگرانی‌های بخش اشتغال استان حل شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر