پیشنهاد جابجایی فرودگاه بجنورد از محل کنونی

استاندار خراسان شمالی بابیان اینکه فرودگاه بجنورد در حال حاضر در موقعیت مکانی خوبی جانمایی نشده است، گفت: ما پیشنهاد جابجایی فرودگاه بجنورد را داده‌ایم و جابجایی فرودگاه به محل مناسب کار چندان سختی نیست و ما نیز آماده هرگونه کمک برای اجرای این امر را داریم.

 

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: به اعضای جدید شورای شهر بجنورد پیشنهاد داده‌ام که برنامه جابجایی مکان فرودگاه را پیگیری کنند تا مشکل نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ وکوچک به خصوص هواپیمای باری در استان طی سالهای آتی برطرف شود.

 استاندار خراسان شمالی گفت: همزمان با هفته دولت ۸۴۱ پروژه در بخش‌های مختلف آماده بهره‌برداری شده است و برای تکمیل و تجهیز این طرح‌ها بیش از ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: طرح توسعه فرودگاه بجنورد و ترمینال جدید آن، بهره‌برداری رسمی از۵۵ کیلومتر باند دوم محور ارتباطی بجنورد به گلستان، گازرسانی به ۷۵ روستا در شهرستان‌های مختلف، آب‌رسانی ۲۳ روستا، ساختمان دانشکده پزشکی بجنورد و کلینیک ویژه اسفراین و ۱۷ خانه بهداشت و سلامت شهری و روستایی، ۱۶۴ طرح مخابراتی، ۱۷ پروژه آب‌رسانی روستایی، ۴۳ پروژه برق‌رسانی شهری و روستایی،۱۴ طرح‌های تولیدی در حوزه صنعت و ۱۴ طرح واحد کشاورزی با بیش از ۲۳میلیارد تومان اعتبار، ۱۶ پروژه بنیاد مسکن شامل طرح هادی روستاها، هفت پروژه راه سازی و شهرسازی، ۳۲ پروژه دانشگاه علوم پزشکی، از جمله طرح‌هایی است که هفته دولت امسال بهره‌برداری می‌شود.

صالحی تصریح کرد: دو پروژه پتروشیمی و عملیات توسعه پتروشیمی بجنورد شامل اوره ۲ کامل شده است و به زودی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌هایی که طی دهه فجر سال گذشته تاکنون در استان افتتاح شده است، گفت: افتتاح دو بیمارستان امام حسن بجنورد و شیروان، آبگیری سد چندیر و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری از جمله این پروژه‌ها هستند.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: تهیه سند جامع سرمایه گذاری، ایجاد معیشت پایدار برای زیر مجموعه سازمان‌های حمایتی، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان، ایجاد پارک ویژه بانوان در ۸ شهرستان استان، رفع مشکل برق مناطق عشایری، ساماندهی حریم و بستر رودخانه‌ها و تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان از جمله برنامه‌های استان در سال جاری است.

 در بحث مدیریت با کسی عقد اخوتی نبسته‌ایم

استاندار حراسان شمالی بابیان اینکه در مباحث مدیریتی تغییر هیچگاه تعطیل نمی‌شود، اظهار داشت: در این زمینه بهره مندی از تجربه‌های مدیریتی در تسریع روند توسعه ای استان با ارزش است و در مباحث مدیریتی با فردی عقد اخوتی نبسته‌ایم و هر جا نیاز باشد از افکار جدید استفاده خواهیم کرد.

مرزبان ربوده شده خراسان شمالی در میرجاوه زنده است

صالحی بابیان اینکه مرزبان به اسارت گرفته شده خراسان شمالی درسیستان وبلوچستان زنده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم به زودی به میهن و آغوش خانواده‌اش بازگردد.

انتهای پیام/ آ

نظرات

ارسال نظر