باید روحیه جهادی و شهادت طالبی جامعه افزایش یابد

امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: باید با الگو گرفتن از زندگی شهیدان ایران و اسلام ازجمله شهدایی همچون شهید رجایی، باهنر و محسن حججی روحیه جهادی و شهادت‌طلبی در راه مملکت و اسلام را در میان جوانان و مسئولان کشوری بهبود بخشید.

 

به گزارش شرق 24 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مرتضی موسوی جاجرمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد اظهار کرد: منافقان از دهه 60 تا امروز با استفاده از انواع نیروهای تروریستی همانند داعش، زیر چتر آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد از بین بردن مسلمانان ایران و جهان هستند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا با شهادت تروریستی شهیدان رجایی و باهنر در سال 1360 در دفتر نخست‌وزیری ایران، دشمنی خود با ملت ایران را نمایان ساخت.

حجت‌الاسلام موسوی جاجرمی تصریح کرد: مسئولان و دولت‌مردان جمهوری اسلامی باید روحیه انقلابی و جهادی شهیدان رجایی و باهنر را الگوی خود قرار دهند تا بتوانند صادقانه خدمت‌گزاری کنند.

وی افزود: دشمن پی برده است که برای عوض کردن نظام باید فرهنگ مردم را تغییر دهد، بنابراین جنگ نرم را شروع کرده تا روحیه انقلابی را در بین جوانان ما کمرنگ کند و از این طریق به اهداف خود دست پیدا کند.

وی با اشاره به شهادت محسن حججی، این شهید را یک جوان مؤمن و انقلابی تربیت‌یافته در مکتب امام حسین (ع) توصیف کرد و گفت: شهادت محسن حججی تلنگری برای همه جوانان مملکت بود و این روحیه جهادی و شهادت‌طلبی باید از سوی مسئولان و مردم دنبال شود.

امام‌جمعه موقت بجنورد در ارتباط با روز داروسازی در ششم شهریورماه، اظهار کرد: استان خراسان شمالی سرشار از گیاهان دارویی است و باید با پیگیری مسئولان استان شرایط استفاده از این نعمت برای اشتغال جوانان این استان فراهم شود و با استفاده از منابع بومی درصدد رونق اقتصادی این ظرفیت در استان خراسان شمالی باشیم.

وی با اشاره به انتخابات گذشته گفت: مردم به دولت تدبیر و امید رأی دادند و وزرای پیشنهادی نیز بارأی اعتماد بالا از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این دولت راه پیدا کردند و اکنون زمان آن است تا به وعده‌های خود عمل کنند.

وی افزود: اگر مسئولان در مسئولیت خود کوتاهی و سستی کنند، باید در قبال این مسئولیت سنگین پاسخگوی اعمال خود در پیشگاه خداوند و شهدا باشند.

حجت‌الاسلام موسوی جاجرمی به توصیه‌های رهبر انقلاب به دولت‌مردان اشاره کرد و دو وظیفه گشایش اقتصادی و ایجاد غنا در کشور را از اهم وظایف دولت‌مردان دانست.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر