بی‌طرفی درباره بی‌طرف و حال آشفته اصلاح‌طلبان/ پشت پرده جلسه میدان آرژانتین چه بود؟

درگیری و تنش میان اصلاح‌طلبان پس از رأی نیاوردن حبیب‌الله بی‌طرف وزیر پیشنهادی روحانی همچنان ادامه دارد و انگشت اتهام به سمت فراکسیون امید است.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیور، حبیب‌الله بی‌طرف را می‌توان نمادین‌ترین وزیر پیشنهادی روحانی با گرایش اصلاح‌طلبی دانست که هفته گذشته در مجلس نتوانست از وکلای ملت رأی اعتماد را کسب کند و همین موضوع باعث شد جریان‌ها و افراد و سلایق مختلف اصلاح‌طلبی یکدیگر را متهم کنند و به دنبال مقصر اصلی بگردند.

فراکسیون امید متهم ردیف اول ناکامی بی‌طرف در رأی اعتماد بود که از سوی بسیاری از اصلاح‌طلبان با هجمه‌های بسیاری مواجه شد، این فراکسیون اما در دفاع از خود گزارش عملکردش در فرآیند معرفی و رأی اعتماد وزرا را منتشر کرد تا درباره رأی آوردن 16 نفر از 17 وزیر پیشنهادی دولت توضیحاتی بدهد اما این گزارش باعث نشد فضای هجمه به فراکسیون امید تمام شود.

در میان واکنش‌ها درباره اینکه فراکسیون امید ضعف‌های بسیاری دارد و وزن قابل‌توجهی در مجلس ندارد، ناگهان جواد امام از چهره‌های مشهور اصلاح‌طلب و عضو بنیاد باران توئیت هایی را منتشر کرد و از پشت پرده عدم رأی اعتماد به بی‌طرف نوشت.

جواد امام در توئیت خود با هشتک گندم نماهای جوفروش نوشت: رأی عدم اعتماد به بی‌طرف «نتیجه صداقت، سلامت و پاسخ منفی ایشان (بی‌طرف) به خواسته‌های آقایان (ت، و، ح، ن) در جلسه میدان آرژانتین بود.

برخی‌ها پس‌ازاین توئیت عنوان کردن که این چهار نفر عبارت‌اند از غلامرضا تاج گردون، محمدعلی وکیلی، الیاس حضرتی و بهروز نعمتی، 4 نماینده‌ای که از وزن بالایی در فراکسیون امید برخوردارند.

پس‌ازاین موضوع محمدعلی وکیلی که این روزها با حواشی به وجود آمده درباره پسرش دست‌وپنجه نرم می‌کرد گفت که خودش در این جلسه شرکت نکرده است. او این اطلاعات را به جواد امام یعنی همان کسی که ابتدا به افشای جلسه میدان آرژانتین پرداخته بود، داد.

بر همین اساس نیز رئیس بنیاد باران در تازه‌ترین توئیتش نوشت: آقای وکیلی تماس داشتند و با تأیید جلسه فوق اعلام داشتند آقایان تاج گردون، نوریان، نعمتی و حسنوند در جلسه فوق حضورداشته و ایشان حضور نداشتند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر