از پوستر ششمین سوگواره‌ عاشورایی عکس و پوستر هیئت رونمایی شد

معاون دبیر جامعه ایمانی مشعر گفت: آئین رونمایی از پوستر سوگواره‌ عاشورایی عکس و پوستر هیئت به همراه سومین دوره گرافیک محیطی در حاشیه هشتمین همایش هیئت‌های محوری و برگزیده کشور در سالن غدیر مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی (عج) برگزار شد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از عقیق، رحیم آبفروش در این مراسم اظهار کرد: تمام تلاش و کوشش مجموعه این بوده است که مسئله هیئت را در تمام ابعاد و زوایا از موضوعات جزئی تا ابر مسئله‌ها موردتوجه قرارگرفته دهند که البته نسبت اولویت‌ها متفاوت بوده است.

 وی افزود: امسال ششمین دوره این سوگواره‌ها به برکت اجتماع نوکران امام حسین (ع) در این مکان کلید می‌خورد و این طرح‌ها توسط خانه طراحان انقلاب اسلامی انجام‌گرفته و طبق فرموده استاد نجابتی، کارها همپای طرح‌های جهانی درحرکت است.

 

وی خاطرنشان کرد: سومین دوره گرافیک محیطی نیز با تغییر و تحولاتی همراه بوده و بخش‌هایی که از سوگواره پوستر به امر پوستر مرتبط نبود قلمه زده و در یک فراخوان مستقل جمع‌بندی کردیم و بحث دکور، علم، کتیبه و المان‌های عاشورایی شهری در این بخش جمع‌بندی می‌شود.

 

آبفروش تصریح کرد: همچنین شش جلد کتاب از دوره‌های مختلف گردآوری‌شده است که می‌تواند مخزن ارزشمندی برای انتقال تجربه باشد و هیئت‌ها از آن استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر