۷۶ پروژه عمرانی در مانه و سملقان افتتاح شد

 در دومین روز از هفته دولت با حضور استاندار خراسان شمالی، فرماندار مانه و سملقان، مدیران ستادی استانداری و جمعی از مسئولان شهرستان مانه و سملقان، ۷۶ طرح عمرانی و خدماتی در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در آئین بهره‌برداری از 76 پروژه شهرستان مانه و سملقان با تبریک آغاز هفته دولت و روز کارمند اظهار کرد: نگاه دولت به خدمات‌رسانی مطلوب در قالب توازن منطقه‌ای است و به همین سبب اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت یازدهم ۱۵۰ درصد رشد یافت.

صالحی بابیان اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای گزارش دستاوردها و مقایسه عملکرد دولت‌هاست و باعث امید افزایی و هم‌افزایی در جامعه می‌شود، در جمع مردم دهستان جیرانسو گفت: 5 بار سفر هیئت استانداری در 14 ماه گذشته به شهرستان مانه و سملقان، نشان‌دهندهٔ نگاه دولت به خدمات‌رسانی مطلوب در قالب توازن است.

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر اینکه برای دولت، در خدمات‌رسانی به شیعه و سنی تفاوتی نمی‌گذارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی توانست حق حکومت را به حکومت حق تبدیل کند، حکومتی که در آن فرقی بین مرد و زن، شیعه و سنی، مسلمان و غیرمسلمان نیست و تمامی اقشار جامعه باید برای ایجاد همدلی به‌منظور رشد و توسعه جامعه تلاش کنند.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: ایجاد مدارس شبانه‌روزی در مناطق روستایی علاوه بر بهبود سطح سواد منطقه‌ای سبب جلوگیری مهاجرت‌های بی‌رویه  به شهرها می‌شود.

وی با تبریک به منتخبان شوراهای اسلامی روستا و شهر خاطرنشان کرد: امروز وظیفه شوراها برنامه‌ریزی برای رسیدن از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب هر منطقه با توجه به ظرفیت‌های آن منطقه است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به افزایش 150 درصدی اعتبارات شهرستان مانه و سملقان در دولت یازدهم تصریح کرد: اعتبارات این شهرستان در دولت‌های نهم و دهم حدود 180 میلیارد ریال بوده است که این میزان در دوران 4 ساله دولت یازدهم به 450 میلیارد ریال افزایش‌یافته است.

وی افزود: در بخش اعتبارات تملک دارایی نیز این اعتبارات از یک هزار و 440 میلیارد ریال در دولت‌های نهم و دهم به یک هزار و 810 میلیارد ریال در دولت یازدهم رسیده است.

صالحی اظهار کرد: دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی با همکاری کارشناسان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همچنین رفع کمبودهای موجود در بخش راه و بهداشت و درمان از اولویت‌های اول شهرستان مانه و سملقان است.

فرماندار شهرستان مانه و سملقان نیز در این مراسم اظهار کرد: عملیات گازرسانی به‌تمامی روستاهای این شهرستان در دستور کار قرارگرفته است و امیدواریم این کار تا پایان امسال به سرانجام برسد.

غلامرضا عوض زاده گفت: در حوزه نوسازی مدارس نیز با سفر دولت تدبیر و امید به استان، گشایش خط اعتباری جدید و تخصیص 100 درصدی آن، امروز شاهد نوسازی 37 مدرسه و بیش از 136 کلاس درسی با اعتباری بیش از 180 میلیارد ریال هستیم.

وی تصریح کرد: توسعه بخش کشاورزی از اولویت‌های مهم این شهرستان است و در این راستا 160 میلیارد ریال تسهیلات به‌منظور خرید و نوسازی ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی این منطقه، در دولت یازدهم اختصاص یافت و همچنین اجرای 1773 یک هزار و 773 هکتار با اعتباری بیش از 100 میلیارد ریال به سامانه آبیاری تحت‌فشار تجهیز شده است. 

عوض زاده خاطرنشان کرد: میزان تولید گندم و محصولات باغی این شهرستان در دولت یازدهم به ترتیب 285 هزار و 92 هزار تن بوده است.

 فرماندار مانه و سملقان گفت: رسیدگی به وضعیت آب شرب، بهبود شاخص بهداشت و درمان و عملیاتی شدن 26 پروژه آب و فاضلاب روستایی و شهری ازجمله اقدامات دولت در این شهرستان است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر