از 129 کلاس درس در خراسان شمالی بهره‌برداری می‌شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش خراسان شمالی گفت: در مهرماه امسال از ۳۷ کلاس شهری و ۹۲ کلاس روستایی در خراسان شمالی بهره‌برداری می‌شود.

 

به گزارش شرق 24 براتعلی حاتمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال تعداد ۳۷ کلاس شهری و ۹۲ کلاس روستایی بااعتباری بیش از ۲۷ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان، ساخته‌شده و آماده استقبال از 160 هزار دانش‌آموز این استان است.

وی با اشاره به موفقیت دانش‌آموزان استان خراسان شمالی در آزمون سراسری امسال و زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و ورزشی ازجمله المپیادها درسی و ورزشی و جشنواره خوارزمی افزود: امسال دانش‌آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی موفق به کسب سه مقام کشوری شدند.

حاتمی با اشاره به برپایی بازارچه‌های کار و فن‌آوری در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: یکی از محورهای فعالیت آموزش‌وپرورش تلاش به‌منظور آماده‌سازی دانش‌آموزان و بهبود زندگی آن‌ها است که در این راستا بازارچه کار و فناوری ویژه نوجوانان این استان دایر شد.

حاتمی با اشاره به سهمیه ۲۲۵ نفری آموزش‌وپرورش خراسان شمالی از آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی که در هفته گذشته برگزار شد، تصریح کرد: از ۵۷۰ نفر از پذیرفته‌شدگان در آزمون فرهنگیان خراسان شمالی 225 نفر در مرحله مصاحبه تعیین و در آموزش‌وپرورش خراسان شمالی استخدام می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش از اجرای طرح مروج سلامت، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سطح ۹۵ آموزشگاه خراسان شمالی خبر داد و گفت: در این طرح دانش‌آموزان با برخی از بیماری‌ها، به‌منظور پیشگیری آشنا شده و تمام دانش‌آموزان در آیتم‌های وزارت بهداشت و درمان مورد آزمون قرار می‌گیرند.

حاتمی با اشاره به سفر وزیر آموزش‌وپرورش به‌عنوان نماینده دولت تدبیر و امید به‌منظور افتتاح متمرکز پروژه‌های هفته دولت مرکز خراسان شمالی گفت: شرکت در جلسه شورای اداری استان و برگزاری نشست خبری و حضور در جمع خبرنگاران خراسان شمالی ازجمله برنامه‌های وزیر آموزش‌وپرورش در این سفر است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر