بهره‌برداری از 104 پروژه در شهرستان‌های گرمه و جاجرم   

  همزمان با چهارمین روز از هفته دولت با حضور استاندارخراسان شمالی 34 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان گرمه و 70 طرح نیز در شهرستان جاجرم به بهره‌برداری رسید.

 

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از خبرگزاری ایرنا، در شهرستان جاجرم برای بهره‌برداری از این طرح‌ها که در حوزه بهداشتی، دهیاری‌ها، آب‌رسانی به روستاها، کشاورزی، طرح هادی روستا، گازرسانی، گردشگری، آموزشی و راه روستایی است میزان 336 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 آب‌رسانی به 2 روستای جربت و قمیطه، طرح آبیاری‌های کم‌فشار در بخش کشاورزی، کلنگ زنی گازرسانی به بخش مرکزی شهرستان جاجرم، احداث پل کالشور و راه روستایی کلاته ترک‌ها و گرمک، افتتاح ساختمان حوزه علمیه امام موسی کاظم (ع)، سالن ورزشی دانش‌آموزی امید، مدرسه مسکن مهر و آموزشگاه دوبرجه و سامانه پالایش آنلاین زیست‌محیطی کارخانه آلومینای جاجرم از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در سفر استاندار به شهرستان جاجرم به مناسبت هفته دولت به‌طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

نصب راه‌اندازی سایت BTS موبایل، پارک کویر و ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد و طرح‌های آبخیزداری در حوزه شهری و روستایی از دیگر طرح‌های افتتاحی در این شهرستان است.

 افتتاح 34 پروژه در گرمه

محمدرضا صالحی در آیین بهره‌برداری همزمان از 34 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان گرمه اظهار کرد: میانگین سالانه اجرای پروژه در این شهرستان 20 درصد نسبت به دولت‌های نهم و دهم رشد یافته است.

وی میانگین سالانه اجرای پروژه‌های شهرستان گرمه در دولت نهم و دهم 146 مورد ذکر کرد و افزود: این میزان در دولت یازدهم به 176 فقره افزایش یافت.

صالحی با اشاره به رشد 118 درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان گرمه در دولت یازدهم گفت: میانگین اعتبارات تملک دارایی‌های این شهرستان در دولت نهم و دهم 9.9 میلیارد تومان بود که این میزان در 4 ساله دولت یازدهم به 21.6 میلیارد تومان رسید.

فرماندار گرمه نیز گفت: در دولت تدبیر و امید شهرستان گرمه به‌ویژه در حوزه راه متحول شده است.

علی محمدزاده افزود: برای اشتغال زدایی در روستاها به‌جز توجه به آب کشاورزی به بخش خدمات هم توجه شده که کلنگ زنی مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی دهیاری رباط قره بیل و CNG روستای چشمه خان نمونه‌های این کار است.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر