عارف متهم ردیف اول ناکامی اصلاح‌طلبان شد/ انتقاد مستقیم کارگزاران به عملکرد فراکسیون امید

رأی نیاوردن بی‌طرف در مجلس شورای اسلامی باعث شد اصلاح‌طلبان هرروز علیه فراکسیون امید و شخص عارف موضع‌گیری کنند.

 

به گزارش شرق 24 وبه نقل از افکارنیوز،  اخیراً جلال جلالی زاده از فعالان اصلاح‌طلب و نماینده سابق مجلس که در جنجالی‌ترین مجلس شورای اسلامی یعنی مجلس ششم حضور داشت در یادداشتی در هفته‌نامه صدا متعلق به کارگزاران در انتقاد به فراکسیون امید نوشت:"یکی از مهم‌ترین اشکالاتی که فراکسیون امید دارد، نداشتن یک شخص کاریزماتیک است که برای اعضای فراکسیون محوریت داشته باشد و اعضا به نظر او اهمیت دهند. اگر از افرادی مانند آقای عارف در لیست استفاده‌شده، بیشتر به خاطر پشتوانه‌های قبلی و گذشته ایشان بوده است، وگرنه در مدتی که در مجلس بودند عملکرد قابل قبولی نداشتند."

از سوی دیگر این نشریه در یادداشتی دیگر نوشت: اگرچه او (عارف) انسان شریف و پاک اندیشی است اما سیاستمدار کارکشته و مجربی نیست. پارلمان خانه سیاست ورزی است نه مدرسه اخلاق. استاد دانشگاه بودن امر پسندیده‌ای است اما در خانه ملت کسی برنده است که سیاست ورز باشد و اصول لابی را بداند. نمایندگان مجلس، دانشجوی جزوه نویس نیستند که استاد هر آنچه گفت آن‌ها بنویسند و آخر ترم آن را پس بدهند."

این انتقادات نشان می‌دهد اختلافات در اصلاح‌طلبان جدی‌تر از همیشه است، کارگزارانی به‌هیچ‌عنوان از رأی نیاوردن بی‌طرف راضی نیستند و به همین دلیل نوک پیکان انتقادات به سمت عارف و فراکسیون امید گرفته‌شده است.

این انتقادات گویای دیکتاتوری جریانی خاص در اصلاح‌طلبان دارد، جریانی که سیاسی‌کاری را به وظیفه مستقل یک نماینده ترجیح می‌دهند، اینکه اگر یک اصلاح‌طلب از مجلسی که اصلاح‌طلبان در آن تأثیرگذارند رأی نیاورد آن را نشان ضعف سیاسی می‌دانند.

از سوی دیگر جالب است عارف که مورد تائید بزرگان اصلاح‌طلب است با این هجمه‌ها روبرو شده تا شاید این پیام مخابره شود که هدف عارف نیست بلکه اختلاف جدی میان یکی از رهبران اصلاح‌طلب و تکنوکرات ها است.

در طول دو سال دیگر از عمر این مجلس مطمئناً عارف باید بازهم با مدعیان پدرخواندگی اصلاح‌طلبان دست‌وپنجه نرم کند زیرا مطمئناً اختلافات بیشتر از امروز می‌شود.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر