با پزشکانی که وجوه غیرمتعارف دریافت کنند، برخورد شدید می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با پزشکانی که از بیماران وجوه غیرمتعارف دریافت می‌کنند، برخورد شدید می‌کند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی بهداشتی خراسان شمالی، علی حق‌بین اظهار کرد: بازدیدهای دوره‌ای نامحسوس از مطب پزشکان انجام می‌شود و قطعاً به پزشکان متخلف تذکر داده می‌شود و خوشبختانه به‌تازگی هیچ‌گونه گزارشی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

وی افزود: اگر چنین موردی گزارش شود در کمتر از 10 روز برخورد می‌شود و روزهای دوشنبه هر هفته جلسات مرتبط با نظام پزشکی برگزار می‌شود و مرحله‌به‌مرحله تا تعطیلی با متخلفان با متخلفان برخورد می‌شود.

حق بین بابیان اینکه قوانین در نظام پزشکی با قانون طرح تحول سلامت متغیر است خاطرنشان کرد: در قانون نظام پزشکی در مرحله نخست به‌محض گزارش تخلف تذکر داده می‌شود اما در قانون طرح تحول تا 3 ماه تعطیلی مطب را نیز داشته‌ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اجرای دقیق بسته ترویج زایمان طبیعی تصریح کرد: آمار سزارین‌های تمامی بیمارستان‌های دانشگاهی بررسی می‌شود و در بیمارستان‌های غیردانشگاهی نیز ضریبی در نظر گرفته‌شده است که افزایش این ضریب در ارزشیابی بیمارستان اثر منفی دارد.

وی به ارائه خدمات در مرکز تشخیص و غربالگری سرطان بیمارستان امام علی (ع)  اشاره کرد و گفت: به‌زودی نوبت‌دهی برای بانوانی که نیاز به ماموگرافی دارند در این مرکز انجام می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر