برنامه های سفر پروفسور سمیعی تشریح شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: برنامه های سفر پروفسور سمیعی در شهریور ماه امسال به استان خراسان شمالی تشریح و تنطیم شده است.

 

 به گزارش شرق 24، دکتر ابراهیم گلمکانی در جمع خبرنگاران خراسان شمالی از سفر پرفسور سمیعی به بجنورد در 11 شهریورماه امسال خبر داد.

وی نشست با مدیران کل استان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، بازدید از بیمارستان امام حسن (ع)، رونمایی از تندیس پروفسور سمیعی در پارک بش قارداش را ازجمله برنامه‌های سفر پروفسور سمیعی به استان خراسان شمالی اعلام کرد.

وی  برنامه اصلی‌ترین برنامهٔ سفر پروفسور سمیعی به خراسان شمالی را سخنرانی در جمع دانشجویان و نخبگان این استان عنوان کرد و شرکت در برنامه صداوسیما، برگزاری کارگروه نورساینس قطب 9 دانشگاه‌های علوم پزشکی، بازدید از امکان گردشگری این استان و حضور پروفسور در برنامه روز پزشک در استان را از دیگر برنامه‌های این سفر برشمرد.

وی در پاسخ به این سؤال در این سفر، پروفسور سمیعی بیماری را ویزیت می‌کند یا نه؟! تصریح کرد: به‌هیچ‌وجه نگاه ایشان ویزیت بیمار نیست ولی ممکن است در مورد یکی دو مورد بیمار خاص استان از او  کمک گرفته شود.

گلمکانی ازجمله برنامه‌های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در هفته دولت را افتتاح دانشکده پزشکی به مساحت 4 هزار متر، بهره‌برداری از خوابگاه دانشگاه با ظرفیت 210 نفر، بهره‌برداری از 20 مرکز بهداشتی درمانی و کلنگ زنی ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه اعلام کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی میزان کل مطالبات دانشگاه علوم پزشکی استان را 110 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این مطالبات بیشتر مربوط به سازمان‌های بیمه‌گر است.

 وی با اعلام این‌که جذب  پزشک متخصص در استان روند افزایشی داشته است، تصریح کرد: در حال حاضر 250 پزشک متخصص در خراسان شمالی فعالیت می‌کنند.

 وی از ماندگاری 30 درصدی پزشکان در 4 سال اخیر در استان خبر داد و گفت: ماندگاری پزشکان نیز در استان روند افزایشی داشته اما هنوز هم به دنبال جذب پزشکان فوق تخصص به‌ویژه بومی در استان هستیم.

وی افزود: در تجهیزات پزشکی نیز استان با کمبودی مواجه نیست فقط در فراهم کردن برخی تجهیزات، نیاز به زمان‌داریم.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر