افتتاح ۱۲۱ پروژه در شیروان

در پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت، با حضور استاندارخراسان شمالی از ۱۲۱ پروژه عمرانی، خدماتی و زیرساختی شیروان با صرف اعتباری بالغ‌بر ۱۲۲۷ میلیارد ریال بهره‌برداری شد.

 

 

به گزارش شرق24، همچنین با حضور استاندار در شهرستان فاروج 75 پروژه در این شهرستان افتتاح و موضوع تحویل یکهزار مسکن به زلزله‌زدگان استان قبل از فصل سرما مطرح شد.

استاندارخراسان شمالی در شهرستان شیروان گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان یکی از ظرفیت‌های مهم استان است و ان شاالله با بهره‌برداری از سه فاز اجرایی آن شاهد رونق منطقه باشیم.

محمدرضا صالحی اظهار داشت: ایجاد امید نشاط و شادابی در منطقه باید با ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده صورت گیرد و این امر در دولت تدبیر و امید بسیار مورد تاکید است.

وی تصریح کرد: باید مقدمات رسیدن به افق ۱۴۰۴ برسیم و این مقدمات را باید دولت دوازدهم آماده کند.

صالحی گفت: ایران با توجه به وضع و موقعیت خاص در منطقه شرایط بسیار خوبی دارد که این به‌واسطه امنیت حاکم بر کشور در زیر سایه منویات مقام معظم رهبری است.

وی افزود: منطقه ما طوری است که می‌توانیم از نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بیشترین استفاده را ببریم و در اولین اقدام، کیف‌های دستی پنل خورشیدی جهت واگذاری به عشایر برای تأمین برق موردنیاز انجام‌شده است.

استاندار همچنین از پیگیری جدی احداث پارک بانوان در تمام مراکز شهرستان‌ها خبر داد و گفت: ایجاد حداقل ۲ کیلومتر تونل سبز و درختکاری و فضاسازی ورودی و خروجی شهرها نیز در دست اقدام است.

صالحی افزود: هدف‌گذاری امسال استانداری در استان، ایجاد و تأمین حداقل ۱۰ هزار شغل است و برای افتتاح پروژه‌های اشتغال‌زا منتظر مناسبت‌های هفته دولت و دهه فجر نباشیم.

فرماندار شیروان نیز گفت: اقدامات بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید در شیروان انجام‌شده که گوشه‌ای از این اقدامات همین افتتاح ۱۲۱ پروژه است.

عباسعلی صفایی بابیان اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان به‌عنوان یک پروژه بزرگ در شهرستان نقش مهمی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی شهرستان دارد افزود: امیدواریم پروژه بزرگ نیروگاه سیکل ترکیبی با حمایت استاندار محترم سریع‌تر به بهره‌برداری برسد و شاهد این باشیم در مدار تولید برق قرار گیرد.

امام‌جمعه شیروان نیز در این مراسم گفت: اقدامات دولت بسیار ارزنده بوده اما اطلاع‌رسانی کافی از این اقدامات صورت نگرفته است.

حجت‌الاسلام کوثری افزود: اقدامات انجام‌شده در کلیه حوزه‌ها را باید از برکات انقلاب اسلامی دانست و قدر این خدمات را باید دانست.

وی تصریح کرد: امروز در زیر چتر امنیت و سایه وحدت، خدمات نظام را باید ارائه بدیم و تمام تلاشمان را بکار بگیرم تا خدماتی درخورشان مردم عزیز داده شود.

امام‌جمعه شیروان تاکید کرد: تریبون نماز جمعه تریبون نظام است و از این طریق می‌توانید گزارش عملکردهای انجام‌شده را به مردم ارائه بدهید تا مردم در جریان اقدامات قرار گیرند که این خود یک فرصت و مکان مناسب را می‌طلبد.

آغاز عملیات اجرایی شبکه جمع‌آوری فاضلاب شیروان به طول ۴۰ کیلومتر با پیش‌بینی اعتبار ۹۲۴۴۵ میلیون ریال، افتتاح پروژه‌های گازرسانی روستاها به محور تخت و کوسه و ۱۲ روستای محور سنجد جمعاً به طول ۸۰ کیلومتر بااعتباری بالغ‌بر ۵۲ میلیارد ریال، افتتاح پروژه سردخانه ۲ هزار تنی بااعتبار ۳۰ میلیارد ریال و افتتاح مجموعه مرغداری ۵۰ هزار قطعه‌ای روستای ورگ از مهم‌ترین طرح‌هایی بود که با حضور استاندار افتتاح شد.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر