تحویل 1000 واحد مسکونی  به زلزله زدگان خراسان شمالی پیش از فصل سرما

  استاندارخراسان شمالی گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده یک هزار واحد مسکونی به زلزله‌زدگان این استان قبل از فرارسیدن فصل سرما تحویل می‌شود.

  به گزارش شرق 24 و به نقل از ایرنا، محمدرضاصالحی در آئین رونمایی از 75 طرح قابل‌افتتاح در هفته دولت در فاروج، اظهارداشت: هم‌اکنون ساخت 310 واحد از منازل خسارت‌دیده به مرحله سقف رسیده است که عملیات اجرایی آن به‌زودی پایان می‌یابد.

وی افزود: اگر مسکن روستاییان بیمه نمی‌شد با توجه به زلزله‌های چند ماه گذشته با مشکلات بیشتری مواجه می‌شدیم.

زلزله 5.7 ریشتری بیست و سوم اردیبهشت‌ماه امسال شهرستان بجنورد و مانه وسملقان را لرزاند و موجب وارد شدن خسارت به تأسیسات زیربنایی و واحدهای مسکونی شد. این زلزله دو کشته و بیش از 400 مصدوم داشت.

استاندارخراسان شمالی در ادامه همچنین گفت: برای تحقق برنامه‌های ایجاد فرصت شغلی، توسعه شهرک‌های صنعتی، تکمیل واحدهای ناتمام، کمک تسهیلاتی برای تأمین نیاز سرمایه در گردش واحدها پیش‌بینی‌شده است.

وی اظهار کرد: ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب یکی از برنامه‌های دولت است و در این حوزه در سطح استان توجه به مشاغل کوچک و متوسط نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تاکید کرد: برای تحقق اهداف در حوزه اشتغال باید به مشاغل کوچک و متوسط توجه ویژه‌ای شود و با توسعه شهرک‌های صنعتی و تکمیل واحدهای ناتمام و کمک تسهیلاتی برای تأمین نیاز سرمایه در گردش واحدها باید در نظر گرفته‌شده تا فرصت‌های شغلی بیشتری در استان فراهم شود.

استاندارخراسان شمالی گفت: برای رسیدن به برنامه‌های چشم‌انداز 20 ساله مقدمات و زمینه‌هایی لازم است که در گام نخست با همدلی باید هم‌افزایی‌ها را بیشتر کنیم.

استاندارخراسان شمالی بر ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه بیمه تاکید کرد و بیان داشت: باید بیمه تبدیل به فرهنگ شود و در باب فرهنگ‌سازی 2 میلیارد تومان سهم کشاورزان و باغداران را برای بیمه محصول انگور می‌پردازیم و یک سهم را هم صندوق توسعه می‌پردازد تا خسارت‌ها را از مردم دور کنیم.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر