پزشکان متخلف را معرفی و جایزه‌بگیرید   

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بابیان اینکه زیرمیزی پزشکان در این استان به صفر رسیده است گفت: از شهروندان می‌خواهیم تا با معرفی پزشکان متخلف جایزه‌بگیرند.

 

 

به گزارش شرق 24، ابراهیم گلمکانی در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: یکی از مزایای طرح تحول سلامت در کشور حذف پدیده زیرمیزی است که هم‌اکنون ادعا داریم دریافت وجوه غیرمتعارف در استان به صفر رسیده است و اگر مواردی نیز گزارش شود برخورد جدی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: بدهی بیمه‌ها به مجموعه بهداشت و درمان استان نزدیک به ۱۱ ماه و حدود ۱۱۰ میلیارد تومان است.

 گلمکانی با اشاره به اینکه عدم پرداخت بیمه‌ها تنها منحصر به استان نیست و در کل کشور این وضعیت وجود دارد، افزود: درزمینهٔ داروخانه‌ها مطالبات تا بهمن سال گذشته و حقوق پرسنل تا پایان خردادماه پرداخت‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به راه بیمارستان امام حسن (ع) بجنورد، اظهار داشت: ما امیدواریم با پیگیری‌ها و جلساتی که برای مناسب‌سازی راه این بیمارستان انجام‌شده است، اعتبارات موردنیاز تخصیص یابد تا شاهد اتفاقات و حوادث در این مسیر نباشیم.

 پرفسور سمیعی به خراسان شمالی سفر می‌کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به سفر یک‌روزه جراح مغز دنیا به خراسان شمالی گفت: 11 شهریورماه سال جاری پرفسور سمیعی به خراسان شمالی سفر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: نشست اعضاء هیئت‌علمی دانشگاه‌ها٬ بازدید از بیمارستان امام حسن (ع)٬ رونمایی از تندیس پروفسور سمیعی در بش‌قارداش٬ سخنرانی در جمع دانشجویان و جوانان و نخبگان استان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد٬ حضور در صداوسیما و ارتباط زنده با مردم خراسان شمالی و حضور در کارگروه نوروساینس قطب 9 کشور از مهم‌ترین برنامه‌های پرفسور سمیعی در خراسان‌شمالی است.

 افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی استان با حضور وزیر بهداشت

گلمکانی بابیان اینکه چندین پروژه دانشگاه علوم پزشکی استان ازجمله پروژه ساختمان دانشکده پزشکی با چهار هزار مترمربع، خوابگاه دانشگاه با ظرفیت ۲۱۰ نفر و نیز ۲۰ مرکز بهداشتی درمانی یا مرکز بهداشت با حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان انجام می‌شود.

وی افزود: همچنین آغاز عملیات اجرایی ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر هاشمی چند روز بعد از هفته دولت کلنگ زنی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰۰ پزشک متخصص در مراکز درمانی خراسان شمالی مشغول به فعالیت هستند

گلمکانی بابیان اینکه هم‌اکنون 200 پزشک متخصص و فوق متخصص در مراکز درمانی این استان مشغول به فعالیت هستند، گفت: در این شاخص نسبت به متوسط کشور وضعیت خوبی داریم و ازلحاظ تجهیزات نیز هیچ کمبودی در استان نداریم.

وی افزود: هم‌اکنون 9 بیمارستان فعال در خراسان شمالی وجود دارد و 140 پزشک عمومی در مراکز درمانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی فعالیت می‌کنند، همچنین 318 پزشک عمومی متخصص، دندان‌پزشک، داروساز و آزمایشگاه به‌صورت آزاد نیز در این استان فعالیت دارند.
انتهای پیام/آ

نظرات

ارسال نظر