برگزاری دومین دوره تربیت مربیان فضای مجازی

مدیر مرکز ارتقای سواد فضای مجازی سازمان فضای مجازی سراج استان فارس از برگزاری دومین دوره کشوری تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی در تاریخ ۷ تا ۱۰ شهریورماه امسال خبر داد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از خبرگزاری دانشجو، علیرضا فتاحی، از برگزاری دومین دوره کشوری تربیت مربیان سواد فضای مجازی در تاریخ ۷ تا ۱۰ شهریورماه امسال با همکاری سپاه ناحیه ثارالله و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس و با حضور اساتید برتر استانی و کشوری در سالن شهید طهمورثی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس خبر داد.

وی درباره اهداف این دوره گفت: هدف از برگزاری این دوره، آشنایی فراگیران با مبانی سواد فضای مجازی و رژیم مصرف رسانه، سواد شبکه‌های اجتماعی، امنیت کاربری، سواد بازی‌های رایانه‌ای، خانواده و رسانه‌های دیجیتال، تفکر خلاق و انتقادی، تکنیک اقناعی در فضای مجازی، تعامل سازنده در فضای حقیقی و مجازی، ارتقاء مهارت استفاده مناسب و مؤثر از رسانه در خانواده به‌منظور بهره‌مندی بیشتر از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب‌ها، توانمندسازی مخاطبان از طریق آموزش است.

فتاحی با اشاره به‌ضرورت پرورش مربیان و تجهیز آنان به دانش فضای مجازی، تأکید کرد: تقویت تفکر انتقادی و پرسشگری در مخاطب با توجه به گسترش جدی رسانه‌ها و فضای مجازی در دوره اخیر، ضروری به نظر می‌رسد؛ چراکه این مخاطب است که باید رسانه و فضای مجازی را مدیریت کند.

 این پژوهشگر حوزه فضای مجازی ادامه داد: برای گسترش و ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی، باید مربیانی تربیت کنیم که با جامعه، ارتباط مستقیم داشته و بتوانند مطالبی منطقی و علمی را به شکلی دقیق، صحیح و منسجم به مردم منتقل کنند.

وی افزود: اولین دوره استانی تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی با محوریت آگاه‌سازی و پیشگیری در اسفندماه سال گذشته با همکاری سازمان بسیج اساتید استان فارس و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس اجرا شد.

 فتاحی اضافه کرد: علاقه‌مندان و مجموعه‌های مختلف می‌توانند جهت برگزاری دوره و یا حضور در این دوره‌ها به دفتر سازمان فضای مجازی سراج واقع در شیراز، خیابان خیام، کوچه ۱۲، انتهای فرعی اول مراجعه و یا با شماره‌های ۰۷۱۳۲۳۵۸۳۱۳ - ۰۹۱۷۳۰۱۰۶۸۷ تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر