دوره تربیت مربی سواد فضای مجازی در شیراز برگزار می‌شود

مدیر مرکز ارتقاء سواد فضای مجازی سازمان سراج فارس گفت: دومین دوره کشوری تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی از هفتم الی دهم شهریورماه در شهر شیراز برگزار می‌شود.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا فتاحی اظهار کرد: این دوره از 7 الی 10 شهریورماه با همکاری سپاه ناحیه ثارالله و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس و با حضور اساتید برتر استانی و کشوری در سالن شهید طهمورثی دانشگاه علمی کاربردی استان فارس برگزار می‌شود.

فتاحی گفت: برگزاری این دوره، آشنایی فراگیران با مبانی سواد فضای مجازی و رژیم مصرف رسانه، سواد شبکه‌های اجتماعی، امنیت کاربری، سواد بازی‌های رایانه‌ای، خانواده و رسانه‌های دیجیتال، تفکر خلاق و انتقادی، فن اقناعی در فضای مجازی، تعامل سازنده در فضای حقیقی و مجازی، ارتقاء مهارت استفاده مناسب و مؤثر از رسانه در خانواده به‌منظور بهره‌مندی بیشتر از فرصت‌ها و پیشگیری از آسیب‌ها و توانمندسازی مخاطبان از طریق آموزش، ازجمله اهداف این دوره است.

وی با اشاره به‌ضرورت پرورش مربیان و تجهیز آنان به دانش فضای مجازی، تأکید کرد: تقویت تفکر انتقادی و پرسشگری در مخاطب با توجه به گسترش جدی رسانه‌ها و فضای مجازی در دوره اخیر، ضروری به نظر می‌رسد؛ چراکه این مخاطب است که باید رسانه و فضای مجازی را مدیریت کند.

این پژوهشگر حوزه فضای مجازی افزود: برای گسترش و ارتقاء فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی، باید مربیانی تربیت کنیم که با جامعه ارتباط مستقیم داشته و بتوانند مطالب منطقی و علمی را به شکلی دقیق، صحیح و منسجم به مردم منتقل کنند.

وی خاطرنشان کرد: نخستین دوره استانی تربیت مربی راهنمایان سواد فضای مجازی با محوریت آگاه‌سازی و پیشگیری، اسفندماه سال گذشته با همکاری سازمان بسیج اساتید استان فارس و دانشگاه علمی کاربردی استان فارس اجرا شد.

فتاحی تصریح کرد: علاقه‌مندان و مجموعه‌های مختلف می‌توانند به‌منظور برگزاری دوره و یا حضور در این دوره‌ها به دفتر سازمان فضای مجازی سراج واقع در شیراز، خیابان خیام، کوچه 12، انتهای فرعی اول مراجعه و یا با شماره‌های 09173010687-07132358313 تماس حاصل کنند؛ همچنین سازمان سراج فارس با آی‌دی تلگرامی به نشانی seraj_fars@ آمادهٔ پاسخگویی است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر