خراسان شمالی پایلوت بهره برداری از انرژی خورشیدی در کشور می‌شود

استاندار خراسان شمالی گفت: انرژی خورشیدی یکی از ظرفیت‌های استان خراسان شمالی است و با سرمایه‌گذاری‌هایی که در این بخش انجام‌گرفته، این استان به پایلوت کشور تبدیل می‌شود.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا صالحی در نشست شورای اداری خراسان شمالی که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های خراسان شمالی درزمینهٔ بهره‌برداری از انرژی تجدید پذیر و پاک خورشید، این استان توانسته است به‌عنوان پایلوت در این زمینه مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد از  انرژی خورشیدی به‌عنوان سرمایه خدادادی بهره ببریم ازاین‌رو  ۳۱۰ مگاوات به‌منظور تولید انرژی خورشیدی قرارداد منعقدشده که ۵ مگاوات در شهرستان فاروج سرمایه‌گذار داخلی اعلام آمادگی کرده و به‌زودی ما شاهد معرفی خراسان شمالی به‌عنوان یکی از استان‌های پیشتاز درزمینهٔ به‌کارگیری انرژی خورشیدی خواهیم بود.

صالحی با اشاره به صنعت توریست و مسافران گذری از این استان، افزود: ضرورت دارد خراسان شمالی توریست و مسافر گذری را تبدیل به مسافر مقصدی کند و در این زمینه باید انواع ابزارهای جذب‌کننده در ورودی شهرهای این استان ایجاد شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به خشک‌سالی این استان تصریح کرد: باوجود مشکلاتی که در کشور  وجود دارد، خراسان شمالی دچار بی‌آب و خشک‌سالی است که از متوسط ایران کم آب‌تر و خشک‌سالی آن بالاتر است.

وی بر  برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری و استفاده بهینه از منابع آبی با توجه به کمبود آب در خراسان شمالی تأکید کرد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر