هزینه‌های جاری بازنگری ساختار نظام اجرایی را ضروری کرده است

  وزیر آموزش‌وپرورش  گفت: برون‌سپاری خدمات، کاهش تصدی‌گری و تمرکززدایی از سیاست‌های جدی دولت دوازدهم است و در حال حاضر افزایش هزینه‌های جاری، بازنگری در ساختار نظام اجرایی را ضروری کرده است.

 

به گزارش شرق 24، بطحاییدر نشست شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: در حال حاضر منابع و درآمدهای دولت صرف هزینه‌های جاری می‌شود و سیستم اداری به‌شدت تمرکزگرا شده است که این موضوع بهره‌برداری منابع را به‌شدت کاهش می‌دهد که ازاین‌رو باید دولت بازنگری جدی در ساختار اداری خود انجام دهد.

بطحایی بابیان اینکه آینده و میزان وقوع آسیب‌های اجتماعی یک جامعه را می‌توان از آموزش‌وپرورش امروز پیش‌بینی کرد، گفت: وضعیت جامعه در آینده بستگی به عملکرد امروز آموزش‌وپرورش دارد و اگر آموزش‌وپرورش در جامعه توسعه‌یافته نباشد این توسعه در جامعه پایدار نخواهد بود.

وی بابیان اینکه باید به آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک دستگاه میان بخشی نگاه کرد، افزود: در هر یک از دستگاه‌ها مشکلی پیش آید باید آموزش‌وپرورش به‌منظور رفع آن وارد شود.

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار داشت: دو موضوع اصلاح روش مدیریت و ارتقای مهارت دانش آموزان در همه ابعاد از برنامه‌های جدی آموزش‌وپرورش در آینده است.
انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر