فتح الفتوح گفتمان انقلاب اسلامی آتش به اختیار است

فتح الفتوح انقلاب اسلامی حرکت و اقدام هسته‌های فکری و فرهنگی افسران جنگ نرم در برابر تهدیدات و فتنه‌هایی که معنویت و ایمان افکار انقلابی جامعه را نشانه رفته است.

 

 به گزارش شرق 24 و به نقل از پایگاه خبری البرزبان، در سنگر جنگ نرم، جوانان مؤمن و انقلابی به‌مثابهٔ اصلی‌ترین و سرمایه‌های نظام اسلامی، نسلی تربیت‌شده با بصیرت، افسر نخبه آتش به اختیارند به این معنا که با اولویت توجه به نظم عمومی جامعه کار فرهنگی انجام دهند و روزنه‌های نفوذ فرهنگی دشمن را می‌بندد و این حقیقت معجزات انقلاب اسلامی است.

برای دهه‌ها و بلکه سده‌ها تصور می‌شد که ثروت ملت‌ها منابع سرشار طبیعی و خدادادی است که در دل کوه‌ها، معادن، دریاها و عمق زمین نهفته است  منابعی که می‌تواند چرخ صنعت را به حرکت دربیاورد و پیشرفت و توسعه بیافریند اما باگذشت زمان و مقایسهٔ بین کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه و تجاربی که به دست آمد روشن شد که ثروت حقیقی ملت‌ها نه مواهب طبیعت بلکه نیروی انسانی است. نیروی انسانی پرانرژی که می‌تواند با کسب مهارت و تخصص و البته مدیریت آن‌ها  به توسعهٔ سریع و پایدار  نائل آمد و رفاه ایجاد کرد.

نیروی جوان و بانشاط، انقلابی، کارآمد و نخبه به‌عنوان بخشی مهم از ساختار جمعیت سرمایهٔ اصلی جامعه و لازمهٔ تحقق برنامه‌ها و اهداف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی آینده است رهبر انقلاب در جمع تعدادی از نخبگان می‌فرمایند هدف اصلی تشکیل جامعه و کشوری است که ضمن برخورداری از شاخص‌های جهانی مانند پیشرفت علمی، قدرت و ثروت از ایمان معنویت و شرافت نیز لبریز باشد و با جلب دل‌های ملت‌ها، بشریت را از جهالت و ضلالت کنونی برهاند و بدون تردید تحقق این مهم، از عهدهٔ ملت بزرگ ایران و جوانان عزیز، و باهوش و پرانگیزه کشور بر خواهد آمد.

 ایشان آینده را متعلق به جوانان مؤمن و خیل جوانان مؤمن انقلابی را معجزهٔ انقلاب اسلامی می‌دانند که هم‌ردیف و نه عقب‌تر از جوانان اول انقلاب‌اند به سبب این‌که دشمن با تمام قوای تبلیغاتی و ابزارهای رسانه‌ای  پایه‌های ایمان جوان باایمان را نشانه رفته است.

استکبار جهانی و در رأسان آمریکا و صهیونیسم با اشراف بر قدرت جذب گفتمان انقلاب اسلامی تمام توان خود را علیهان بکار گرفته‌اند ازآنجاکه تهاجم نظامی همانند استعمار سنتی در دنیای امروز تنفر می‌آفریند، سعی می‌کنند با مکانیسم‌ها و فن‌های روانی و با استفاده از سه راهبرد دکترین مهار، نبرد رسانه‌ای و ساماندهی  و پشتیبانی از نافرمانی مدنی به پیشبرد اهداف خود بپردازند.

 رهبر انقلاب اسلامی برای تبیین راهبرد هجومی جدید علیه نظام جمهوری اسلامی از  تعابیر شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و درنهایت تعبیر جنگ نرم استفاده کرد‌ند. و این پدیده را پروژهٔ عظیم جبههٔ سلطه علیه انقلاب با شاخص‌های ایجاد تفرقه، جلوگیری از نفوذ انقلاب و ایران در اسلام و منطقه، دامن زدن به ناکارآمدی نظام، حساسیت‌های قومی و مذهبی معرفی کردند.

به‌طورکلی دشمن در جنگ نرم با ابزارهای خاص  و پیچیدهٔ خود و به شکل نفوذ(اعم از رسانه‌های دیداری و شنیداری؛ رادیو، ماهواره، روزنامه‌ها، سایت‌ها و فضای مجازی، به دنبال ضربه زدن به پایه‌های ایمان، تقوا، اراده و معرفت و معنویت جوانان و مسئولان است.   

در مقابل این توطئهٔ بزرگ، جبههٔ جوانان مؤمن و انقلابی وجود دارد؛ جوانان دانشجو که امام بزرگوار آنان را افسران جنگ نرم می‌خوانند افسرانی که قدرت انتخاب و فرمان دارند.

انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی بود جنگ نرم دشمن، جنگ فرهنگی است از ابزار و نیروها گرفته تا محتوا و تکنیک‌ها، لذا مقابلهٔ با آن‌هم به‌منظور حفظ دستاوردهای انقلاب، فرهنگی و در سنگر معنویت خواهد بود.

 فضای استعاره‌ای استفاده از مفهوم آتش به اختیار برای افسران جنگ نرم به‌عنوان ضرورتی انقلابی؛ در شرایطی مطرح می‌شود که مسئولان بنا به اشتباهات و اقداماتی اولویت‌ها و اصول و مبانی انقلاب را نادیده می‌گیرند.

 افسر جنگ نرم با بصیرت، دشمن‌شناس و مشرف و مسلط بر مبانی اصول انقلاب بافرمان آتش به اختیار قادرند فتنه‌ها را بشناسند و اقدام به مقابله کنند این اقدام به تعبیر رهبر انقلاب نباید مصادف با بی‌نظمی و بی‌قانونی باشد بلکه به معنای کار تمیز فرهنگی است. کاری است برای حفظ اسلام، نفوذ انقلاب، و بستن رخنه‌های نفوذ دشمن که دشمن را ناامید و ناکام می‌کند.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر