خراسان شمالی می‌تواند نخستین استان دارای مدارس تک نوبته باشد

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر حذف مدارس دو یا سه نوبته خراسان شمالی در برنامه ششم توسعه، آمادگی خراسان شمالی برای داشتن مدارس تک نوبته را اعلام کرد.

 به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی در شورای معاونان و مدیران آموزش‌وپرورش خراسان شمالی که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، اظهار کرد: تمام مدارس دو و سه نوبته خراسان شمالی با اجرای طرحی مدون تا پایان برنامه ششم توسعه حذف و تمام مدارس این استان به مدارس تک نوبته تبدیل می‌شود.

صالحی گفت: خراسان شمالی آمادگی دارد تا با فراهم شدن مقدمات لازم و ترکیبی از منابع اعتباری ملی، استانی و خیران مدرسه‌ساز، نخستین استانی باشد که تمام مدارس آن یک‌نوبته است.

وزیر آموزش‌وپرورش نیز در این جلسه از کارشناسان این حوزه خواست راهکارهای عملیاتی برای پشت سر گذاشتن مسائل جاری و مزمن این وزارتخانه و بهبود وضعیت کارکنان و مهارت افزایی دانش آموزان را ارائه کنند.

سید محمد بطحائی اظهار کرد: آموزش‌وپرورش و نهاد تعلیم و تربیت باید قادر باشد دانش آموزان امروز را برای فرداهای بدون نفت آماده کند تا کشور مسیر توسعه را به‌خوبی بپیماید.

در این نشست، پس از ارائه گزارش اجمالی مدیرکل آموزش‌وپرورش از وضعیت جاری و برنامه‌های آتی این اداره کل و طرح مطالبات معاونان و مدیران این مجموعه، از سامانه فرم‌های الکترونیکی اداره کل آموزش‌وپرورش استان رونمایی شد.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر