عدم همکاری بانک‌های خراسان شمالی در ارزیابی‌های مدیریت و برنامه‌ریزی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی گفت: بانک‌های استان خراسان شمالی در ارزیابی‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان شرکت نمی‌کنند.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی، مجید پور عیسی در جلسه شورای اداری استان خراسان شمالی اظهار کرد: سرپرستان بانک‌های خراسان شمالی از حضور این مؤسسات مالی در ارزیابی‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این استان جلوگیری می‌کنند.

وی با انتقاد از این عدم همکاری بانک‌ها افزود: متأسفانه استان خراسان شمالی در ارائه تسهیلات بانکی، در رتبه‌های آخر کشور قرار دارد که برای ریشه‌یابی دلایل آن نیاز به ارزیابی است که سرپرستان این بانک‌ها، از این امر جلوگیری می‌کنند.

 پور عیسی بابیان اینکه در استان خراسان شمالی 130 دستگاه اجرایی فعال وجود دارد، تصریح کرد: 49 دستگاه اجرایی  در شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی شدند.

وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های عمومی شامل مهندسی نقش و ساختار دولت، دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری، مدیریت سرمایه انسانی، خدمات عمومی در فضای رقابتی، صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری و استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد دستگاه‌های اجرایی  است که در ارزیابی‌های صورت گرفته تاکنون، 65 درصد  شاخص‌های عمومی و 95 درصد شاخص‌های اختصاصی ارزیابی‌شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی تصریح کرد: در ارزیابی‌های صورت گرفته خدمات عمومی در فضای رقابتی 65 درصد، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد دستگاه‌های اجرایی 61 درصد مورد پایش قرار گرفت و متأسفانه ضعیف‌ترین  شاخص ، شاخص دولت الکترونیک با پوشش 56 درصدی و بالاتری شاخص،  شاخص مدیریت سرمایه انسانی با پوشش 73 درصدی است.

  پور عیسی گفت: در ارزیابی‌های انجام شده، محدودیت‌های سازمانی، ضعف مستندسازی فعالیت‌های صورت گرفته و جدی نگرفتن هوشمند سازی اداری و الکترونیکی کردن کارها به‌عنوان  نقاط ضعف استان خراسان شمالی شناسایی شدند.

انتهای پیام/ 

نظرات

ارسال نظر