خراسان شمالی دارای ظرفیت‌های معدنی مطلوبی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خراسان شمالی ازنظر ویژگی‌های معدنی دارای ظرفیت‌های مطلوبی است که متأسفانه به دلایل مختلف کمتر به آن پرداخته‌شده است.

 

به گزارش شرق 24، محمدرضا فیاض در آیین آغاز عملیات پروژه برداشت اطلاعات ژئوفیزیک هوایی خراسان شمالی اظهار کرد: سازمان زمین‌شناسی بخش‌های کمتر شناخته‌شده کشور را زیرپوشش مطالعه برای شناخت، کشف و استخراج معادن قرار داده است و استان خراسان شمالی یکی از اهداف اصلی این سازمان است.

فیاض استان خراسان شمالی را یکی از استان‌های اولویت‌دار در عملیات مطالعه و اکتشافات لایه‌های معدنی عنوان کرد.

فیاض اظهار داشت: در نخستین روزهای فعالیت دولت دوازدهم، بر اساس تأکید رئیس‌جمهور و برنامه وزارت صنعت معدن، پرداختن به مسائل معادن کشور، یکی از اهداف اصلی دولت اعلام شد.

 وی با اشاره به این‌که قبل از دولت یازدهم میزان فعالیت ژئوفیزیک 180 کیلومتر بوده، تصریح کرد: در طول 4 سال گذشته بیش از 400 هزار کیلومتر فعالیت ژئوفیزیک هوایی انجام‌شده است که نشان از افزایش 2 ونیم برابری نسبت به سال‌های گذشته دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به سبب وجود 2 پهنه از 9 پهنه زمین شناسی کشور در خراسان شمالی، این استان را جز استان‌های مهم و هدف در این زمینه برشمرد.

وی تمام مناطق استان خراسان شمالی را قابل‌مطالعه و اکتشاف دانست و افزود: مطالعه گامنخست برای تبدیل حلقه‌های صنعتی و معدنی بعد از فرآوری و بهره‌برداری به محصول استف تا شاهد خام فروشی نباشیم.

استاندار خراسان شمالی  نیز در این مراسم، خراسان شمالی را نخستین استانی دانست که شورای معادن تشکیل داده است. 

محمدرضا صالحی با اشاره به وجود معادن فراوان در استان خراسان شمالی اظهار کرد: توسعه معادن خراسان شمالی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این استان است.

وی خاطرنشان کرد: اکتشاف معادن جدید و بهره‌برداری از آن می‌تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خراسان شمالی سرعت دهد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر