نقش سید حسن در انتشار کتابی در نقد خاطرات آیت‌الله منتظری

عباس سلیمی نمین گفت: حجت‌الاسلام سید حسن خمینی نیز از من فرصت خواست که کتاب را مطالعه و پس‌ازآن نظر خود را اعلام کنم. یک هفته بعد در ملاقاتی که با وی داشتم، گفت: کتاب، بسیار متین است و با احترامات لازم نقد وزینی بر آن نوشته‌اید و من تعجب می‌کنم که چرا وزارت ارشاد جلوی انتشار این کتاب را گرفته است.

 

 به گزارش شرق 24 و به نقل از جهان نیوز، عباس سلیمی نمین اظهار کرد: پس از پایان یافتن نگارش کتاب نقد بر خاطرات آقای منتظری، درصدد اخذ مجوز از وزارت ارشاد برآمدیم؛ ولی باوجود تعلل زیاد،‌ این وزارتخانه اعلام کرد که به کتاب ما مجوز نخواهد داد. یعنی وزارت ارشاد هم باکار رسانه‌ای و روزنامه‌نگاری و هم تاریخ‌نگاری بنده مخالفت کرد و نگاه بسیار محدودکننده‌ای نسبت به کارهای من داشت.

وی افزود: بنده نیز بیکار ننشستم و برای تغییر وضع موجود، در مورد کتابی که وزارت ارشاد (دوران اصلاحات) بعد از یک سال به آن مجوز نداد، نامه‌نگاری‌هایی را به مؤسسات مختلف ازجمله دفتر نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) کردم و کتاب را در اختیار حجت‌الاسلام سید حسن خمینی قرار داده و از وی خواستم که علت ندادن مجوز را پیگیری کند؛ چراکه دفتر نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) برای آثار متعلق به امام (ره) مستقلاً می‌تواند مجوز صادر کند.

سلیمی نمین اظهار کرد: حجت‌الاسلام سید حسن خمینی نیز از من فرصت خواست که کتاب را مطالعه و پس‌ازآن نظر خود را اعلام کند. یک هفته بعد در ملاقاتی که با وی داشتم، گفت: کتاب، بسیار متین است و با احترامات لازم نقد وزینی بر آن نوشته‌اید و من تعجب می‌کنم که چرا وزارت ارشاد جلوی انتشار این کتاب را گرفته است. 

وی ادامه داد: منتها ایشان از من خواست که فرصتی بدهم تا کتاب را به چند نفر از افرادی که به آقای منتظری گرایش دارند، نشان دهد و آن‌ها نیز نظر خود را اعلام کنند تا در این زمینه اقدام لازم صورت گیرد. یک هفته بعد نیز نظرات مشخص شد و آن‌ها گفته بودند که نقد بسیار منصفانه‌ای بر کتاب خاطرات آقای منتظری به رشته تحریر درآمده است.

سلیمی نمین تصریح کرد: در آخر حجت‌الاسلام سید حسن خمینی به بنده گفت که مجوز انتشار کتاب را صادر می‌کند و تأکید کرد که با وزارت ارشاد برخورد خواهد داشت که چرا با ندادن مجوز، جلوی دفاع از امام (ره) را گرفته‌اند؛ زیرا آقای منتظری در خاطرات خود تمام همتش را در این مسیر مصروف داشته بود که حضرت امام (ره) را زیر سؤال ببرد و خاطرات را به‌گونه‌ای نقل کرده بود که خود و بیتش را از برخی مسائل مبرا کند و امام (ره) و بیت ایشان را زیر سؤال ببرد. البته ما به حد توان خود از امام (ره) دفاع کردیم و حاج حسن آقای خمینی هم مجوز انتشار کتاب را صادر کرد و گفت که با وزارت ارشاد در این خصوص برخورد می کند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر