افتتاح 3 جایگاه سوخت‌رسانی در خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان شمالی از افتتاح ۳ جایگاه جدید سوخت‌رسانی در خراسان شمالی خبر داد.

 

به گزارش شرق 24، مجتبی شکوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنزین، نفت سفید و نفت گاز از عمده محصولات شرکت ملی پخش فرآورده نفتی منطقه خراسان شمالی به شمار می‌آیند وشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی چهار وظیفه اساسی تأمین ذخیره‌سازی حمل و توزیع این فرآورده‌های نفتی را برعهده دارد. 

شکوری با اشاره به اینکه بنزین٬ نفت سفید و نفت گاز موردنیاز خراسان شمالی از استان‌های گلستان، منطقه شاهرود، سبزوار و مشهد تأمین می‌شود، افزود: میزان مصرف سوخت CNG در خراسان شمالی هفت میلیون و 500 هزار مترمکعب تا 8 میلیون مترمکعب برآورد می‌شود.

وی با اشاره به توزیع مناسب جایگاه‌های سوخت گاز در خراسان شمالی تصریح کرد: پراکندگی جایگاه CNG در استان به‌طور منظم و متوازن صورت گرفته و 27 جایگاه فعال CNG در استان وجود دارد که 75 درصد از این جایگاه‌ها استانداردسازی شده‌اند.

وی با بیان اینکه بیشتر جایگاه‌های سوخت CNG در استان متعلق به شهرداری‌ها است، تصریح کرد: مصرف بنزین خراسان شمالی در پنج ماه نخست سال 95، بیش از 80 میلیون بود و در مدت مشابه امسال مصرف بنزین استان به بیش از 86 میلیون لیتر رسیده است که شاهد رشد 7 درصدی در این بخش هستیم.

شکوری با اشاره به اینکه بیش‌ترین مصرف نفت سفید در منطقه راز و جرگلان و روستاهای محروم این شهرستان است خاطرنشان کرد: تنها یک شرکت مادر گاز مایع در خراسان شمالی وجود دارد و بقیه شرکت‌های وابسته در خراسان رضوی مستقر هستند. استفاده از گاز مایع فقط برای خانواده‌هایی است که از نعمت گاز طبیعی محروم هستند و تزریق گاز مایع به خودرو، غیراستاندارد و غیرقانونی است.

وی با اشاره به وضعیت ساخت جایگاه‌های جدید سوخت‌رسانی در خراسان شمالی تصریح کرد: یک جایگاه در فاروج با 30 درصد پیشرفت، یک جایگاه دومنظوره در بجنورد با 90 درصد پیشرفت، یک جایگاه در اسفراین با 40 درصد پیشرفت و جایگاه CNG در چشمه خان با 95 درصد پیشرفت در دست اقدام است و در پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

شکوریبا اشاره به این که 7 مجتمع خدمات رفاهی در خارج از حوزه شهری در استان برای خدمات‌رسانی به مسافرین وجود دارد، افزود: جایگاه‌های عرضه نفتی فعال در قالب طرح درجه‌بندی علاوه بر بازدیدهای مستمر، هر 6 ماه یک‌بار ارزیابی می‌شود.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان گفت:  نیروگاه شیروان، کارخانه قند شیروان، پتروشیمی خراسان، آلومینای جاجرم و لوله گستر اسفراین، ذخیره خود سوخت خود را از شرکت ملی پخش فرآورده نفتی خراسان شمالی تأمین می‌کنند و هم‌چنین در بخش‌های کشاورزی جلسات متعددی با ریاست سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد که مصرف‌ها هدفمند شود و ارائه سوخت به کشاورزان به‌صورت قانونی باشد که مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

وی با اشاره به پروژه‌های این شرکت در هفته دولت اظهار کرد: این طرح‌ها با اعتبار 14 میلیارد و 800 میلیون تومان و با اشتغال‌زایی حدود 40 نفر به بهره‌برداری رسید و بیش از 3 میلیارد و 400 میلیون تومان در راستای طرح‌های ایمنی و استانداردسازی انبار فرآورده‌های نفتی در خراسان‌شمالی هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر