عید قربان، عید ایستادگی در مقابل هوای نفس است

امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: از ابتدای خلقت تا امروز، بشر امتحانات زیادی را نزد خداوند داده است اما ذبح فرزند سخت‌ترین امتحانی بود که ابراهیم خلیل‌الله (ع) از آن سربلند بیرون آمد.

 

به گزارش شرق 24، حجت‌الاسلام رحیم مهدوی پور صبح جمعه در خطبه‌های نماز عید سعید قربان که با حضور مردم باایمان بجنورد در مصلی امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پروردگار با امتحان کردن انسان، او را در مسیر رشد و تکامل روحی و رسیدن به کمال قرار می‌دهد و هرچه بشر در مقابل این امتحان‌ها صبور و شکیبا باشد، راحت از سختی‌ها عبور می‌کند.

حجت‌الاسلام مهدوی پور افزود: در طول تاریخ انسان‌ها امتحانات زیادی را نزد خداوند داده‌اند اما قربانی کردن فرزند سخت‌ترین امتحانی بود که ابراهیم خلیل‌الله از آن سربلند بیرون آمد.

وی بابیان اینکه قربان عید غلبه بر هوای نفس و شکوفایی ایمان است، خاطرنشان کرد: این عید بزرگ به ما درس فداکاری و جهاد درراه خداوند را می‌آموزد.

حجت‌الاسلام مهدوی پور با اشاره به حضور مسلمانان در مکه برای انجام اعمال حج بیان کرد: هرسال مسلمانان از تمامی نقاط جهان برای نشان دادن اوج ارادت و بندگی به خداوند متعال از تمام امور دنیوی خود گذشته و خالصانه بندگی خود را در مراسم حج نشان می‌دهند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به جنایت‌های صهیونیست و آمریکا اشاره و اظهار کرد: دشمنان اسلام سالیان زیادی است که برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان برنامه‌ریزی‌های مختلفی انجام می‌دهد، ازاین‌رو باید اتحاد بین کشورهای مسلمان بیشتر شود.

امام‌جمعه موقت بجنورد همچنین با اشاره به حادثه تلخ منا و به شهادت رسیدن تعداد بسیاری از مسلمانان، گفت: حادثه منا یکی از دردناک‌ترین اتفاقات بود که بی‌کفایتی آل سعود را در تاریخ ثبت کرد.

حجت‌الاسلام مهدوی پور همچنین به عید غدیر خم اشاره کرد و افزود: تمامی امامان با خواسته خداوند انتخاب شدند که این نشانه جایگاه والای امامت جامعه اسلامی است.

نماز عید قربان هم‌زمان در تمام مراکز شهرستان‌ها و بخش‌های خراسان شمالی برگزار شد و مردم با حضور در نماز عید قربان با انجام این وظیفه دینی و اسلامی از درگاه خداوند متعال برای همگان طلب آمرزش، سلامتی و سعادت کردند.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر