30 درصد از شبکه آب و فاضلاب شهری استان فرسوده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر شبکه آب و فاضلاب شهری در استان فرسوده است.

 

غلامحسین ساقی در گفت‌وگو با خبرنگار شرق 24اظهار داشت: از این میزان شبکه فرسوده در استان ۱۱۵ کیلومتر گالوانیزه است که در هدر رفت آب و طعم نامطبوع آب مؤثر است و اصلاح و نوسازی این شبکه‌ها در اولویت قرار دارد.

وی بابیان اینکه بخش قابل‌توجهی از هدر رفت آب در استان مربوط به شبکه‌های فرسوده است و اجرای طرح‌های نوسازی شبکه‌ها اعتبار بالایی نیاز دارد که تنها با منابع دولتی امکان‌پذیر نیست، گفت: به دنبال این هستیم تا از فرصت‌ها و منابع بخش خصوصی در این زمینه استفاده کنیم.

ساقی بابیان اینکه در حال حاضر شیروان، اسفراین و فاروج از شهرستان‌هایی هستند که ازلحاظ منابع آبی و ذخیره آب پشت سدها به دلیل کاهش بارندگی وضعیت مطلوبی ندارند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۸۲ درصد از مشترکان کم‌مصرف هستند و ۱۸ درصد از مشترکان در استان بالاتر از الگوی مصرف، میزان مصرف آب‌دارند که طی برنامه ده‌ساله باید به میزان مصرف مطلوب برسند.

 ساقی بابیان اینکه میزان درآمدهای حاصل از فروش خدمات با هزینه‌های این شرکت همخوانی ندارد، افزود: در حال حاضر این شرکت در قبال ارائه خدمات تنها یک‌چهارم از هزینه استحصال آب را از مشترکان دریافت می‌کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی تصریح کرد: این شرکت برای تولید و تحویل هر مترمکعب آب، ۱۰۰۰ تومان هزینه می‌کند اما تنها ۳۰۰ تومان از این رقم از مشترکان دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر