برداشت شخصی از قانون، مانع پیشرفت می‌شود

مدیرعامل یکی از شرکت های دانش‌بنیان خراسان شمالی گفت: رسیدن به یک مجموعه علمی و اقتصادی نیازمند تلاش‌های بسیار زیادی است و با ناامیدی نمی‌توان به این‌چنین نتیجه‌ای رسید و کلید شروع به کار چنین مجموعه موفقی را زد.

 

به گزارش شرق 24، مجید اجلالی در خصوص تلاش برایآغاز به کار یک مجموعه علمی و اقتصادی اظهار کرد: رسیدن به یک مجموعه علمی و اقتصادی  نیازمند تلاش‌های بسیار زیادی است و با ناامیدی نمی‌توان به این‌چنین نتیجه‌ای رسید و کلید شروع به کار چنین مجموعه موفقی را زد.

مدیر شرکت دانش‌بنیان در مورد مشکلات پیش روی تأسیس یک شرکت دانش‌بنیان گفت: ما برای آغاز به کار شرکت دانش‌بنیان آراد لیان فراور آریا سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و تقریباً در استان خراسان شمالی به هیچ نتیجه‌ای نرسیدیم و به‌ناچار برای گرفتن مجوزهای تأسیس شرکت به تهران رفته و ازآنجا پیگیر کارهای خود شدیم تا شاید بتوانیم نتیجه بگیریم.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که بر سر راه گرفتن مجوز ما برای تأسیس شرکت وجود داشت این بود که با مکان تأسیس این شرکت مخالف بودند و خواستار تغییر مکان بودند و درنهایت با کلی سختی و مشکلات توانستیم با تغییر مکان شرکت، مجوز محل ساخت  و تأسیس را بگیریم.

اجلالی خاطرنشان کرد: یکی از دیگر مشکلاتی که وجود دارد این است که  متأسفانه از قانون برداشت شخصی می‌شود و یا فهم قانون در برخی مسئولان وجود ندارد و برداشت از قانون در بین کارمندان مربوط به این رشته متفاوت از اصل قانون است و مانند پزشکی عمل می‌کند که فقط نام پزشک را دارا است و درواقع در میدان نتیجه دردی از انسان دوا نمی‌کند و منجر به بهبود بیماری نمی‌شود.

وی گفت: متأسفانه این مشکل به‌غیراز مراکز و ادارات علمی در اکثر ادارات نیز وجود دارد و به نظر می‌رسد بسیاری از کارمندان دولتی در خراسان شمالی سواد قانونی محل کار خود را ندارند و به نظر می‌رسد مهم‌ترین دلیل عقب‌ماندگی استان خراسان شمالی، همین بی‌سوادی اداری است که حاکم بر اداره‌های این استان است.

وی تصریح کرد: به‌طور مثال  اداره مالیات افتخارش در وصول هر چه بیشتر مالیات در استان است و دقیقاً سؤال اینجاست که چرا این افتخار در بخش ارائه خدمات به شهروندان وجود ندارد و متأسفانه این مشکل مربوط به بیشتر اداره‌های استان است.

اجلالی در پایان در مورد دشواری‌های کار در خراسان شمالی گفت: تأسیس یک مجتمع صنعتی در خراسان شمالی نیازمند یک کفش آهنی است که البته ما نیز یک کفش آهنی در مسیر گرفتن مجوزهای موردنیاز خود پاره کردیم.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر