باید اقدامات ما اثری فراشخصی و اجتماعی داشته باشد

پروفسور سمیعی در بدو ورود به خراسان شمالی در جمع مسئولان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های این استان سخنرانی کرد.

 

به گزارش شرق 24، پروفسور سمیعی اظهار کرد: خداوند متعال را شاکرم که به ناحیه‌ای از کشورم باسابقه تاریخی بزرگ ۱۲ هزارساله دعوت شدم و قدردان توجه و پیگیری سرکنسول پرتلاش ایران در آلمان، استاندار معزز و رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی این استان هستم.

وی گفت: یکی از بزرگ‌ترین موهبت‌های فرهنگی کشور عزیزمان توجه به نهاد و تربیت خانوادگی است و در هیچ کشوری توجه به امر تربیت فرزندان مانند ایران نیست.

وی انتظار خود از دانشگاهیان، دانشجویان و جوانان را توجه به اثربخشی‌های اجتماعی و خدمت بدون چشمداشت عنوان کرد.

پس‌ازاین سخنرانی، پروفسور سمیعی در نشست اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مدیران استان خراسان شمالی که در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) بجنورد برگزار شد، شرکت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان شمالی در این جلسه اظهار کرد: باعث افتخار خراسان شمالی و دانشگاه علوم پزشکی این استان است که با دعوت بنده و استاندار خراسان شمالی، برترین جراح مغز و اعصاب جهان در بجنورد که گنجینه فرهنگ‌ها است، حضور یافت.

گلمکانی با بیان اینکه ایران به وجود دانشمندانی این‌چنینی می‌بالد، تصریح کرد: در رأس حوزه پزشکی جهان، پروفسور سمیعی دانشمندی است که نام ایران را در دنیا طنین‌انداز کرد و در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جوایز ویژه و جهانی دریافت کردند و این گوشه‌ای از افتخارات ایشان است.

وی تأکید کرد: عملکرد اجتماعی و دغدغه‌های اجتماعی پروفسور سبب شده است که چهره‌ای بسیار محبوب و گرامی باشد.

گلمکانی افزود: انگیزه دهی و تشویق جوانان و دانشجویان و آینده داران این مرزوبوم با حضور پروفسور سمیعی از دلایل دعوت پروفسور سمیعی به استان خراسان شمالی است.

مسئولان استان موافقت‌نامه‌ها را در ویترین نگذارند

پروفسور مجید سمیعی برترین جراح مغز و اعصاب دنیا در این نشست اظهار کرد: درخواست من از مسئولان استان خراسان شمالی این است که موافقت‌نامه‌هایی که امضاء خواهد شد را در ویترین نگذارند و با موافقت همه‌جانبه این پروژه‌ها را برای پیشرفت خراسان شمالی عملیاتی کنند.

وی گفت: وجود ۵ میلیون دانشجو در ایران نویدبخش آینده‌ای روشن و بزرگ است و ایران باید با ورود به تحقیقات مرزی قدرت خود را به دنیا نشان دهد.

انتهای پیام/

 

نظرات

ارسال نظر