موج استقبال دانشجویان از پیکر شهید حججی

از همان تصویر اول بود که سوز عشق و علاقه به مسیر جاودانهٔ الهی در دل عمومی مردم ایران و مسلمانان و شیعیان و مردم حق‌طلب جهان، آغاز شد. آری نگاه نافذ محسن حججی تیر اول را به قلب‌های همه زد و خود را جاودانه کرد.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران؛ بعد از انتشار اخبار شهادت و انتشار تصاویر اسارت و بدن بی‌سر شهید مظلوم محسن حججی اخبار بازگشتن بدنش ندا می‌داد و احتمال تشییع باشکوهی برای بدن این شهید پرآوازه را می‌داد.

بازگشت بدن شهید محسن حججی آن‌قدر همه را سراسیمه و شتابان کرده بودند که تمام بخش‌های مختلف جامعه به جنب‌وجوش افتاده‌اند تا برای تشییع این شهید بزرگوار، سهمی هرچند کوچک برای خود بردارند و در این اقیانوس پهناور سهیم شوند.

بدنه دانشگاهی کشور به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین بخش‌های بدنه اجتماعی کشور، از همان ابتدا واکنش‌ها را درباره تشییع شهید حججی داشت و همگام با سایر مردم و اقشار عمومی، در فضای مجازی، رسانه‌ای و حقیقی، ظاهر شد.

تشکیل ستاد دانشجویی استقبال از شهید حججی

در نخستین گام، ستاد دانشجویی استقبال از پیکر مطهر شهید حججی، اعلام موجودیت و آغاز به کارکرد.

بسیج دانشجویی تهران بزرگ در اطلاعیه‌ای از تشکیل ستاد دانشجویی استقبال از پیکر شهید حججی خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ باهدف آماده‌سازی هر چه‌بهتر فضای شهر برای ورود پربرکت شهید سرافراز حججی ستادی جهت هماهنگی برنامه‌ها تا روز تشییع راه‌اندازی کرده است.

این ستاد همچنین در دومین اطلاعیه خود خاطرنشان کرد: از همه دانشجویان و ملت شریف دعوت به عمل می‌آید که با در دست داشتن شاخه گل، عکس شهید و دل نوشته‌ها در محورهای موردنظر حضور یافته تا فضای شهر برای روز تشییع پیکر که متعاقباً توسط مسئولان امر اعلام می‌گردد، آماده شود.

محورهای اصلی فعالیت:

1- تقاطع خیابان کشور- خیابان فلسطین

2- تقاطع خیابان انقلاب- خیابان فلسطین

3- میدان فلسطین به سمت خیابان ولی‌عصر

 زمان آغاز: 12 شهریورماه - از ساعت 18

دعوت اساتید و پژوهشگران تاریخ از دانشگاهیان برای حضور در تشییع پیکر شهید حججی

بیش از 180 نفر از اساتید، پژوهشگران و جامعهٔ تاریخدانان ایرانی برای حضور گسترده دانشگاهیان در تشییع پیکر شهید محسن حججی دعوت به عمل آوردند.

در بخشی از این دعوت‌نامه آمده است: و انگار دوباره قرار است دل‌های ما به بارانی به عظمت نام شهید حججی شسته شود.

پس همگی به بزم این رحمت الهی بشتابیم و از خدا بخواهیم به برکت حضور این شهید و به عظمت تمام شهدای مدافع حریم و حرم، دل‌های ما را به هم نزدیک‌تر، قلم‌هایمان را منصفانه و عالمانه‌تر و در تداوم راه حُججی‌ها و همه شهدای عزیزمان ثابت‌قدم‌تر گرداند.

حضور یک هزار دانشجوی دانشگاه آزاد در مراسم خاک‌سپاری شهید حججی در نجف‌آباد

نمایندگان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در تشییع و خاک‌سپاری شهید حججی در نجف‌آباد شرکت کردند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده توسط برگزارکننده‌های نخستین اردوی «شمیم بصیرت» هر زمان که مسئولان برگزاری مراسم تشییع و خاک‌سپاری شهید حججی زمان و مکان برنامه را اعلام کنند دانشجویان نیز به خیل عظیم مردم قدرشناس نجف‌آباد افزوده می‌شدند.

اردوی جهادی به نیت شهید حججی

گروه جهادی شهید پناهی، امسال اردوی جهادی خود را به نیت شهید حججی شرکت می‌کنند.

طرح جهادگر شهید محسن حججی

قرارگاه جهادی عبادالرحمن به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)، دوره مقدماتی با موضوعاتی ازجمله آسیب‌شناسی اردوهای جهادی، مردمی سازی و اقتصاد مقاومتی و واکاوی نمونه‌های موفق جهادی برگزار می‌کند.

 

واکنش شاعر آئینی و دانشجوی کشور به بازگشت پیکر شهید حججی

مهدی چراغ زاده، شاعر آئینی و دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ادبیات دانشگاه شاهد، در کانال رسمی خود، یک غزل به مناسب بازگشت شهید حججی منتشر کرد.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر