اگر میرحسین موسوی رئیس جمهور می‌شد، برای کشور فاجعه بود

ابراهیم یزدی گفت: من نقدی، گفتم که ساختارشکنی نکنید و با این کار دست‌به‌کارهای خشونت‌آمیز نزنید. ملایم و قانونی باشید. باید بررسی کرد چه طور نخست‌وزیر چندساله مملکت به اینجا کشیده شد؟ باید بحث کرد و موضوع را ریشه‌یابی کرد زیرا این یک حادثه کوچک نیست.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از جهان نیوز، روزهای ابتدایی سال 90 که ابراهیم یزدی به‌تازگی از زندان آزادشده بود، فیلم مصاحبه‌ای از روزهای بازداشت او با خبرگزاری ایرنا منتشر می‌شود.

یزدی پس از انتشار این فیلم، در نامه‌ای اصل مصاحبه و محتوایش را تأیید کرده  ولی می‌نویسد «نظر به اینکه متن منتشرشده توسط ایرنا بدون اطلاع و تأیید این‌جانب صورت گرفته است، تکذیب می‌گردد.» او در این مصاحبه درباره موسوی سخنانی گفته بود که خشم هواداران جنبش سبز را برانگیخت.

متن مصاحبه به این شرح است:

در حوادث پس از انتخابات، افرادی پیدا شدند که در خیابان‌های تهران، شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران را سر دادند. فکر می‌کنید که خاستگاه این شعار چیست؟

مسئله غزه فقط یک مسئله عربی-اسلامی نیست بلکه یک مسئله انسانی است و هیچ انسانی نمی‌تواند نسبت به این جنایات بی‌تفاوت باشد. در آن زمان نقدی به موسوی کردم که شما یا نباید مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت می‌کردید، یا اگر اعلام می‌کنید مردم بیایند، بدیهی است همه آنان که می‌آیند هوادار شما نیستند و شعارهای خود را می‌دهند و ساختارشکنی می‌کنند.

می‌گویند معترضان انتخابات به خیابان‌ها آمده‌اند درحالی‌که عده دیگری هم آمدند که شعارهای خودشان را دادند. آن‌ها به خود اصلاح‌طلبی لطمه زدند. من در آن نقد، گفتم که ساختارشکنی نکنید و با این کار دست‌به‌کارهای خشونت‌آمیز نزنید. ملایم و قانونی باشید. باید بررسی کرد چه طور نخست‌وزیر چندساله مملکت به اینجا کشیده شد؟ باید بحث کرد و موضوع را ریشه‌یابی کرد زیرا این یک حادثه کوچک نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که "برخی از صاحب‌نظران معتقدند که ورود موسوی به صحنه انتخابات ریاست جمهوری از ابتدا کار اشتباهی بود. نظر شما در این زمینه چیست؟" گفت: موسوی چندین سال سابقه مدیریت دارد منتها من با کاندیداتوری او مخالف بودم. پذیرفتنی نیست که کسی رئیس‌جمهور شود و با رهبری مشکل داشته باشد. اگر موسوی انتخاب می‌شد برای کشور فاجعه بود، زیرا رهبری و رئیس‌جمهور باید باهم هماهنگ باشند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر