صنعتگران عرصهٔ چاپ خراسان شمالی، تجهیزات خود را به‌روز کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در دومین جشنواره صنعت چاپ این استان، با بیان اهمیت به‌روز بودن صنعت چاپ گفت: در عصر فعلی اگر صنعت چاپ به‌روز نشود، مورد تهدید جدی قرار می‌گیرد.

به گزارش شرق 24 و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی؛ حسین فرخنده با بیان اینکه مانیتورها و دنیای مجازی هرروز بیش‌ازپیش از صنعت چاپ پیشی می‌گیرند، اظهار کرد: فناوری هرروز بیشتر از قبل در حال پیشرفت است و عرصه را بر صنعت چاپ تنگ کرده است.

وی افزود: چاپخانه‌ها باید تجهیزات و امکانات خود را برای ادامه فعالیت‌هایشان  به‌روز کنند.

 وی با اشاره به این‌که ارائه تسهیلات، همواره یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت چاپ استان است، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از دغدغه‌های صنعتگران برای شکوفایی و توسعه فعالیت‌هایشان، اختصاص سفارش‌های چاپ به چاپخانه‌های داخل استان و جلوگیری از خروج آن‌ها به استان‌های دیگر است.

فرخنده تصریح کرد: درخواست چاپخانه‌داران استان این است که کارهای مزبور به آنان سپرده شود که در خصوص این درخواست به‌حق فعالان عرصه چاپ،  رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی انجام‌شده است و امید می‌رود با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اداره کل امور اقتصادی و دارایی به نتایج موردنظر برسیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با اشاره به تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه‌های مؤثر همچون صنعت، معدن و تجارت، اقتصاد دارایی و اداره کل مالیاتی برای رفع مشکلات صنعتگران حوزه چاپ خاطرنشان کرد: با اجرای برنامه‌هایی ازاین‌دست بیش از گذشته می‌توانیم محصولات این صنعت را در استان معرفی کنیم و شرایط رونق بازار آن را فراهم کنیم.

وی افزود: نمایش دستاوردهای صنعت چاپ یکی از عوامل تقویت فرآیندهای چاپ است که سبب معرفی بهتر این صنعت می‌شود و برجسته‌سازی فعالیت‌ها و معرفی محصولات چاپی استان نقش مؤثری در این خصوص دارد.

در این مراسم، بهمن پور، مدیرکل اقتصاد دارایی و نیک‌دل، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان آمادگی خود را برای ارائه تسهیلات و حل برخی از مشکلات صنفی چاپخانه‌داران اعلام کردند.

 حیدر قلی ابراهیمی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان شمالی هم در این جشنواره خواستار توجه به نیازها و دغدغه‌های کارگران چاپخانه‌ها شد و اظهار کرد: از اداره فرهنگ و ارشاد انتظار می‌رود تا رضایت خاطر این کارگران را جلب کند.

گفتنی است، در پایان این مراسم ، ۲۳ نفر از فعالان صنعت چاپ استان شامل مدیران، پیشکسوتان، کارآفرینان و کارگران فنی چاپ خانه‌ها تجلیل شدند.

انتهای پیام/

نظرات

ارسال نظر