امید اصلاح‌طلبان به تصمیم روحانی/ وزارت خانه علوم و نیرو به لیبرال‌ها می‌رسد؟

رفتار کج دار و مریز اصلاح‌طلبان با دولت روحانی به‌ویژه پس از انتخابات را می‌توان به دلیل سهم خواهی بیشتر لیبرال‌ها از دولت دوازدهم دانست و حالا این جریان سیاسی منتظر است ببیند آیا دو وزارت خانه نیرو و علوم که وزیر ندارد به دست اصلاح‌طلبان می‌افتد یا خیر.

 

به گزارش شرق 24 و به نقل از افکارنیوز، شیخ حسن روحانی هنوز دو وزیر را در کابینه خود کم دارد، و وزارت خانه‌های علوم و نیرو همچنان با سرپرست اداره می شود و مجلسی‌ها نیز منتظرند تا رئیس‌جمهور وزیر موردعلاقه‌اش را انتخاب کند تا دولت تکمیل شود و این در حالی است که اصلاح‌طلبان نیز کورسوی امیدی برای به دست آوردن کرسی‌های این دو وزارتخانه دارند و منتظرند ببینند آیا روحانی به آن‌ها اعتماد می‌کند یا خیر.

هرچند اصلاح‌طلبان در طول ماه‌های اخیر و پس از انتخابات انتقادهای تندی از روحانی انجام دادند و همانند  احمد شیرزاد که گفته بود برخی از اصولگرایان اعتقاددارند که روحانی در حال فاصله گرفتن از اصلاح‌طلبان است. البته این مورد واقعیتی کتمان ناپذیر است که در طول ماه اخیر رفتار روحانی شکل جدیدی به خود گرفته و گفتمان برخی از اصلاح‌طلبان نیز از حمایت بی‌چون‌وچرا از روحانی فاصله پیداکرده تا جایی که این گفتمان تا حدودی بوی نقد می‌دهد. 

همچنین از سوی دیگر اصلاح‌طلبان انتقادات فراوانی به عارف و فراکسیون امید مجلس به‌خصوص در قضیه بی‌طرف وارد کردند که چرا این فرد اصلاح‌طلب که عضو مؤسس جبهه مشارکت نیز بوده از مجلسی که بسیاری از افراد آن از لیست امید تشکیل‌شده نتوانست رأی بیاورد.

جواد امام از جلسه میدان آرژانتین  در سرنوشت بی‌طرف سخن گفت اما اصلاح‌طلبان در موضوع وزیر نیرو همچنان از دست یار غار خود یعنی محمد رضاعارف ناراحت هستند. درهرصورت اصلاح‌طلبان این روزها در انتظار معرفی دو وزیر باقی‌مانده روحانی هستند تا ببینند سهم آن‌ها از دولت چه می‌شود.

پیش‌ازاین  دهمرده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با افکار نیوز با انتقاد از رئیس‌جمهور برای معرفی نکردن وزیر علوم به مجلس و با تأکید بر اینکه معرفی نکردن وزیر علوم و اداره وزارتخانه با سرپرست درشان رئیس‌جمهور نیست، گفته بود که سؤال ما از آقای روحانی این است که وی به چه کسانی بدهکار است که نمی‌تواند وزیر علوم را معرفی کند.

باید منتظر ماند و دید آیا روحانی با فشار اصلاح‌طلبان مجبور می‌شود این دو وزارت خانه را به لیبرال‌ها بدهد و یا بااقتدار سهمی به اصلاح‌طلبان نمی‌دهد.

انتهای پیام/

 

 

نظرات

ارسال نظر